הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | צור קשר
  1. דירות למכירה במודיעין
  2. דירות למכירה ברחובות
  3. דירות למכירה בראשון לציון
  4. דירות למכירה בנס ציונה
  5. דירות למכירה באשדוד
  6. בתים למכירה בגן יבנה
  7. דירות למכירה באשקלון
  8. דירות למכירה באשקלון
  9. דירות למכירה בנס ציונה

יתרונות עבודה מול מתווכי דירות


אנשים רבים שעומדים בפני מצב של מכירה או רכישה של בית נתקלים בשאלה – "האם כדאי לעבוד מול מתווך או לעשות את העבודה בעצמי?" ברוב הפעמים התשובה המתבקשת היא לעבוד עם מתווך. מתווכי דירות הם אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים שמכירים את השוק ודרכי העבודה, ויכולים להקל מאוד ואף להוזיל משמעותית את המחיר הכללי, על אף העמלה אותה הם גובים. נסקור בפניכם מספר יתרונות מהותיים בעבודה מול מתווכי דירות.
 
דירה קשה למכירה

כשמדובר בדירה קשה למכירה, שהמחיר המוצע עליה נמוך ביותר, רבים הם המוכרים שנוטים לחשוב כי ממילא המחיר של הדירה נמוך והרווח שלהם עליה לא גבוה, ועל כן נוטים לעשות את העבודה בעצמם. תפיסה זו הינה התפיסה מוטעית והפוכה מההיגיון הישר והבריא מכיוון שבנוסף למחיר הנמוך שהמוכר יקבל על הדירה, הוא גם יבזבז שעות בניסיונות למוכרה. מתווך דירות מנוסה ומקצועי מסוגל למקור גם אוהל במחירים הוגנים לכל הדעות, ולכן במצב זה מתבקש להעביר את המשימה לידיו של המתווך, ולחסוך את כאב הראש והטרחה הנגרמים כתוצאה מריצה אחר קונים פוטנציאליים. בנוסף, פעמים רבות למתווך יש עצות להעלאת הערך בטרם הקנייה כשמדובר בדירה קשה למכירה. למשל, דירה תמיד נראית טוב יותר אחרי שיפוץ, גם אם מדובר בשיפוץ קוסמטי גרידא, כי מה שנראה טוב בעין עושה חשק לכל רוכש. קשה יותר לרוכשים לזהות את הפוטנציאל הגלום בתוך הבית כשהם רואים את הקירות הסדוקים, מערכת האינסטלציה המפורקת ואת מערכת החשמל מנותקת. במצבים בהם הדירה אותה אתם מעוניינים למכור לא אטרקטיבית בעליל, פנו לאיש המקצוע המתאים ותסדרו לעצמכם ראש שקט.

עדיף לשלם לבעלי המקצוע

העבודה העצמית בתחום בו אנו לא מכירים תמיד תגזול לנו יותר זמן ותעלה לנו בסופו של דבר יותר כסף. שיטת הגבר הישראלי אומרת שאת הכל אפשר לעשות לבד. לדוגמא, המקרר שמתקלקל מוצא את עצמו מפורק, כשהגבר של הבית רוכן מעליו ומנסה להבין מה משתבש. כולנו מכירים בוודאי את הסיטואציה שמגיעה לאחר מכן – טכנאי המקררים מגיע לבית, הגבר הישראלי עומד מולו נבוך ומבויש, והכסף אותו הוא משלם גבוה בהרבה מאשר הסכום שהיה משלם אילו היה נותן לגאווה מנוח ומזמין את הטכנאי מלכתחילה. המצב אינו שונה כשמדובר במתווכי דירות, ואף חמור יותר. מכיוון שמדובר בעסקאות מכירה נדלני"ות, יש צורך בהיכרות מעמיקה עם עולם הנדל"ן, עם הדירות והשטחים האחרים המוצעים למכירה, עם התמחור הריאלי של הבית ועוד. הבנה מעמיקה בתחום מאפשרת להשיג את המחיר הטוב ביותר עבור המוכר, כמעט במאה אחוז מהמקרים. בנוסף, הזמן והטרחה שנחסכים בעבודה מול מתווכי דירות מהווים שיקול חשוב נוסף. הטלפונים והסידורים של הבית, ההתלבטויות וההתחבטויות של הקונים אותם המוכר חייב לשמוע בתוך הדירה אותה הוא מראה להם, שעות ההמתנה והאישורים – כל אלה הופכים להיות נחלתו של מתווך הדירות מרגע שהועברו המפתחות לאיש התיווך.

התאמה לתקציב

מתווכי דירות מכירים את השוק ואת הערך הריאלי של הנכסים השונים. הידיעה של מתווכי הדירות מתעדכנת און ליין לפי מצב השוק כפי שהוא לא בעיתונים, אלא לפי הלקוחות והמוכרים הפוקדים את משרדי התיווך מדי יום ביומו. כשמדובר בתמחור ריאלי של הבית, ההבדלים הקטנים יכולים להקים או להפיל עסקה, במיוחד כשהמחיר הוא מנופח ומוגזם יחסית לשווי הריאלי של הבית. מתווכי דירות מנוסים יכולים להשיג את העסקה הטובה ביותר, והמחיר המשתלם ביותר ביחס לתנאי השטח.

קונה או מוכר? המתווך יסדר!

כל אותם החוקים שחלים על המוכר באים לידי ביטוי גם אצל הקונה. הרי בסופו של דבר, גם הקונה הוא הלקוח של המתווך. לקוח שמגיע למצוא בית לרכישה אצל מתווך יגלה מבחר של דירות מסודרות ומפורטות במאגר מידע נגיש וזמין בכל רגע. המתווך ייקח את הקונה הפוטנציאלי אל הבית, יראה לו את הסביבה ויענה על כל שאלותיו, וידאג לכך שירגיש כמו בבית. תפקידו של המתווך כשמו כן הוא – לגשר בין שני הצדדים. אין זה מתפקידו של המתווך לתמוך בצד זה או אחר, אלא להשיג את הקישור המתאים באמצעות עבודה קשה וידע רב בתחום.

לא רק במעמד החתימה על החוזה

מתווך טוב מבין שעסקה שהוא תיווך נשארת לשנים, ועל כן שירותי תיווך שניתנים במסגרת חתימת חוזה של השכרת דירה הם שירותים מתמשכים. כל הקשר בין דיירי הבית השוכרים לבין בעלי הבית המשכירים נעשה דרך התיווך, וזה ידאג לכל צרכיהם של השוכרים באמצעות הקשר הקרוב שהושג עם בעלי הדירה, והכרת החוק והצרכים הממשיים של בעל בית וחובותיו ביחס לדייריו. פעמים רבות העבודה מול מתווך מתגלה כמשתלמת לאו דווקא במעמד החתימה אלא חודשים אחר כך כשדוד השמש מתקלקל ובעל הבית מסרב לשלם, או כשהקירות מתקלפים ומלאים ברטיבות. תיווך נכון ויעיל פותר סכסוכים ומריבות ודואג לרווחתם של שני הצדדים – השוכר מחד, שמקבל את מבוקשו ואת מה שמגיע לו על פי חוק, והמשכיר מאידך, שיוצא ממצב של חשיפה לתביעה משפטית.

טיפים לעבודה עם מתווך

כשבוחרים מתווך איתו כדאי לעבוד יש צורך בסגירה של מספר פינות שמונעות בלגאן בשלב מאוחר יותר. ראשית, רצוי מאוד לעבוד עם מתווך שמכיר את האזור המדובר. מתווכים שנמצאים באזור, מסתובבים בו וסוגרים בו עסקאות מלאים במידע עד הפרטים הקטנים אודותיו. מידע זה יכול להועיל מאוד בשלבים השונים של עסקאות נדל"ן. כמובן שגם הניסיון של מתווך הדירות חשוב ביותר, ויש לוודא כי המתווך מולו אתם עובדים הוא מתווך מורשה, אמין ומנוסה, שמכיר את השטח ואת רזי העבודה, ויכול להציג עסקאות והסכמים מהם הוא מרוצה שעומדים לזכותו.