הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | צור קשר
 1. ynet
 2. nrg מעריב
 3. הארץ
 4. גלי צהל
 5. רוטר
 6. תיק דבקה
 7. וואלה
 8. msn ישראל
 9. נענע10
 10. ענין מרכזי
 11. cnn
 12. cbs news
 13. nbc news
 14. bbc
 15. דברים ב...

אתרי חדשות באינטרנט


עידן המאה ה-21 הוא עידן שבו חיי היום יום שלנו מתנהלים באמצעות המחשב והאינטרנט , אנו מבצעים קניות באמצעות האינטרנט, אנו לומדים באמצעות האינטרנט ואנו מתעדכנים בחדשות באמצעות האינטרנט.
אם פעם היינו רגילים לקרוא את החדשות בעיתון או לשמוע חדשות ברדיו או בטלויזיה הרי שהיום ניתן למצוא אין סוף אתרי חדשות באינטרנט.

יש סוגים שונים של אתרי חדשות באינטרנט .
אתרי חדשות של עיתונים מודפסים – עיתונים מודפסים רבים הקימו אתרי חדשות שבהם ניתן לקרוא את כל המידע המופיע בעיתון המודפס , אתרי חדשות אלה קמו לאחר שמערכות העיתונים הבינו שאם לא יהיה להם ייצוג באינטרנט הרי שהסיכוי שלהם לשרוד בעידן האינטרנט יהיה קלוש.
אתרי חדשות ייעודים – יש באינטרנט אתרי חדשות ייעודים המתמקדים בנישה מסוימת ומספקים חדשות בתחום ספציפי אחד, כך למשל יש אתרי חדשות המתמקדים בתחום של רפואה ומדע, יש אתרי חדשות המתמקדים בתחום של צרכנות , יש אתרי חדשות המתמחים בכל מה שקשור לעולם הרכב והתחבורה. וכך הלאה והלאה. אתרי חדשות כאלו מקלים על קהל הגולשים את החיפוש וצוברים לעצמם קהל יעד שמחפש חדשות ממוקדות.
אתרי חדשות של גולשים – אתרי חדשות גולשים הם אתרים שבהם הגולשים הם העיתונאים שמספקים חדשות בעצמם, באתרים אלו ניתן למצוא חדשות שעיתונאים לא מגיעים אליהם בד"כ ולא מעניקים להם חשיבות מספקת.

המעבר מחדשות בטלויזיה או בעיתונים לחדשות באינטרנט יש לו לא מעט אספקטים בינהם:

• תהליך הפקת החדשות הוא מהיר יותר וקל יותר. הלקוח מקבל את החדשות במהירות בכל מקום ובכל רגע נתון. אתרי חדשות באינטרנט הם אתרים דינאמיים המשתנים באופן רציף, ומעניקים לגולש חדשות באופן מיידי .

• אתרי חדשות באינטרנט יכולים להשפיע על דעת הקהל – אם פעם לאחר שקראנו בעיתון כתבה היינו יכולים להגיב לכתבה באמצעות מכתב שהיינו שולחים למדור "קוראים כותבים" הרי שהיום אנחנו יכולים לקרוא חדשות באופן רציף באתרי החדשות השונים ויש לנו אפשרות להגיב באופן מיידי לאירועים החדשותיים השונים, התגובות של הגולשים שניתן למצוא אותם במגוון אתרי חדשות הופכים את אתרי החדשות הללו לאתרים שהם בעצם מעצבי דעת קהל . אתר חדשות שעוסק בחדשות בתחום הצרכנות או אתר חדשות שמספק חדשות בתחום הבריאות יכול להיות בעל השפעה מרובה על דעת הקהל בתחומים אלו.

• אתרי חדשות משמשים היום להעברת מסרים – אתרי חדשות יכולים לבחור היום איזה ידיעות חדשותיות הם מעונינים להעביר ואיזה ידיעות חדשותיות הם אינם מעונינים להעביר , וכך יש באפשרותם לקבוע אילו מסרים יקבלו הגולשים. כך לדוגמא אתר חדשות שתומך בנושא של שוויון זכויות יהיה מעוניין לפרסם ידיעות חדשותיות המדווחות על העדר שוויון זכויות בתחומים שונים וכך הוא מעלה את נושא שוויון הזכויות לסדר היום הציבורי.